BATI TRAKYALILAR, ‘AİLE GECESİ’NDE KYÖD’de BİRARAYA GELDİ.
BATI TRAKYALILAR, ‘AİLE GECESİ’NDE KYÖD’de BİRARAYA GELDİ.

BATI TRAKYALILAR, ‘AİLE GECESİ’NDE KYÖD’de BİRARAYA GELDİ.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) İzmit Şubesi’nin düzenlediği geleneksel ‘Aile Gecesi’ Kyöd Tesislerinde Gerçekleşti.

BTTDD İzmit Şube Başkanı Lütfü Bodur ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı geceye, CHP Kocaeli Milletvekili İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, KYÖD Başkanı Didem Turan, BTTDD Bursa Şube Başkanı Ali Emin Latif, İskeçe Türk Birliği yönetim kurul üyesi Ali Salihoğlu, İzmit Şubesi eski başkanları ile dernek üyeleri katıldı.

50. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Aile Gecesi’ne katılan üyelere ve davetlilere teşekkür eden BTTDD İzmit Şube Başkanı Bodur, 4 yıllık dönemlerinde çok güzel ve kalıcı hizmetler yaptıklarını belirtti, 50 yıl kuruluş yıldönümü kutladıklarını söyledi. Geleneksel Aile Gecesi’nde derneğin kuruluşunun 50’nci yıldönümü nedeniyle merhum ve hayatta olan derneğin eski başkanlarına anı plaketleri verildi. Derneğin üyesi olduğunu belirten CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan adayı Hürriyet: “Hemşerilerim ile birlikte olmak neşemi artırdı. Dernek yönetimi her zaman çok güzel işler yaptı. Bana ne düşerse her zaman yanınızdayım.” dedi.

GECEYE SOLİST NERGİS RENK KATTI

Şef Muzaffer Alişoğlu yönetimindeki BTTDD Türk Halk Müziği Korosu konser verdi. MAP Hoytag Halk Oyunları ekibinin gösterisi ilgiyle izlendi. Geleneksel geceye katılan Fatma Kaplan Hürriyet, gecenin eğlence bölümünde davul çaldı, müzik eşliğinde başarılı bir performans sergiledi.