KYÖD 16 MAYIS 2019’DA ATA’YA SAYGI DURUŞU İÇİN ANITKABİR'deydi
KYÖD 16 MAYIS 2019’DA ATA’YA SAYGI DURUŞU İÇİN ANITKABİR'deydi

KYÖD 16 Mayıs 2019’da Ata’ya Saygı Duruşı için Anıtkabir'deydi

Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk; “Bizler 100 yıl önce işgal edilmiş vatan topraklarında yeşerttiğin bağımsızlık, özgürlük, çağdaşlık meşalesini taşıyan Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği üyeleri, derneğimizin de kuruluş günü olarak ilan ettiğimiz 19 Mayıs 1919 ruhuna uygun olarak açtığın yolda, gösterdiğin hedefe her zaman bağlılığımızı ifade ediyor, en derin saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Bandırma Vapuru ile 16 Mayıs 1919' da Milli Mücadele için İstanbul’dan hareket edişinin 100.yıldönümünde Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine resmi törenle çelenk koydu. 

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Bandırma Vapuru ile Milli Mücadele için İstanbul’dan hareket edişinin 100.yıldönümünde Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine resmi törenle çelenk koydu

ANITKABİRDE SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU ve İNÖNÜ’NÜN KABRİ ZİYARET EDİLDİ

Saat 15.30 da gerçekleşen törene KYÖD Başkanı Av. Didem Turan, KYÖD Yönetim Kurulu Üyeleri ve KYÖD üyeleri katıldı. KYÖD Yönetimi resmi törenle Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak Atatürk’e şükranlarını ve saygılarını sundu. Törenin ardından katılımcılar hep birlikte Anıtkabir’de bulunan müzeyi gezdi. Son olarak ise Cumhuriyetin ilanından sonra Türkiye'nin ilk Başbakanı, ikinci Cumhurbaşkanı, İstiklal Madalyası sahibi asker ve siyasetçi İsmet İnönü’nün kabri ziyaret edildi.

TÜRKİYE CUMHURİYETİNE GİDEN YOLUN BAŞLANGICI

Tören sonrası KYÖD Başkanı Av. Didem Turan, Anıtkabir Özel Defterine minneti ve özlemini belirten bir yazı yazdı. Turan, “Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk; 16 Mayıs 1919 günü işgal altındaki İstanbul’dan Anadolu topraklarına bağımsızlık mücadelesini örgütlemek için yola çıktığın bu anlamlı günün 100. Yılında KYÖD üyeleri olarak tekrar huzurunuzdayız. Ülkede umutların tükenmeye başladığı anda Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir diyerek başlattığın bu mücadelenin biz evlatların için değeri çok büyüktür. Türkiye Cumhuriyetine giden yolun başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 Türk tarihinde de dönüm noktasıdır ki emperyalizmin zulmü altındaki birçok millete de yol gösterici umut verici olmuştur. Bizler 100 yıl önce işgal edilmiş vatan topraklarında yeşerttiğin bağımsızlık, özgürlük, çağdaşlık meşalesini taşıyan Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği üyeleri, derneğimizin de kuruluş günü olarak ilan ettiğimiz 19 Mayıs 1919 ruhuna uygun olarak açtığın yolda, gösterdiğin hedefe her zaman bağlılığımızı ifade ediyor, en derin saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.