KYÖD BAŞKANI DİDEM TURAN KYÖD DERGİSİ'nin YENİ SAYISINI TANITTI
KYÖD BAŞKANI DİDEM TURAN KYÖD DERGİSİ'nin YENİ SAYISINI TANITTI

 

KYÖD BAŞKANI DİDEM TURAN KYÖD DERGİSİ'nin YENİ SAYISINI TANITTI

KYÖD Düşünce-Kültür-Sanat Pişmaniye Dergisi ; https://kyod.org/admin-panel/dashboard/upload/pdf/KYOD Dergi web.pdf   üzerinden okunabilir.

KYÖD Dönem Başkanı Avukat Didem Oral Turan, KYÖD Geleneksel Düşünce-Kültür-Sanat Pişmaniye Dergisi’nin yeni sayısı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “ Pandemi süreci devam ederken dergi çıkarmak ve bunu klasik yöntemle basılı haliyle okurla paylaşabilmek, hem ekonominin zor koşularında artan baskı maliyetleri hem de derginin dağıtılmasındaki güçlükler nazara alındığında kolay olmayacaktı, ancak verilen emeği de ziyan edemezdik. Yaz süreci sonrası dergi kurulumuz ve Yönetim Kurulumuz bu sayıyı dijital olarak okurla buluşturmaya karar verdi. Dergiyi bu haliyle şimdi sizlerin takdir ve ilgisine teslim ediyor ve derhal kaldığımız yerden çalışmaya devam ediyoruz. “ dedi.

Basın-Yayın-Kültür Komisyonumuz bu sayıyı hazırlarken ana konu başlığını “KADIN SORUNLARI VE TOPLUMDA ARTAN KADINA ŞİDDET OLGUSU” üzerinde oluşturdu. Dergiyi incelerken kadın meselesine farklı pencerelerden bakan makaleler okuyacaksınız. Ayrıca 2019 yılının sonlarında gezi komisyonumuz Kocaeli'nden çevre illere günübirlik seyahatler yapmışlardı. Her bir gezi noktası, doğal ya da tarihsel varlıklarıyla veya hepsi birlikte bizleri besledi zenginleştirdi ve bunları katılanların gözü ve kaleminden sizinle paylaşmak istedik. Bunun yanı sıra, oluşturulmasında büyük emeğimiz olan Avrasya Kültür Rotası içerisinde yer alan “Hoşgörü Yolu” Rotasının tanıtım yazısını da bulacaksınız. Ve daha pek çok bilgi… Umarım beğeneceğiniz bir dergi olmuştur.” şeklinde temennisini belirtti.

Bu dergiyi periyodik olarak çıkarmaktaki amacımız; KYÖD Dergi aracılığı ile üyelerimiz ve okurlarımızla buluşmak ve dernek çalışmalarımızı onlara duyurmak; ikinci olarak da topluma vermek istediğimiz bilgi ve mesajları okuyucularla paylaşmaktır. KYÖD Düşünce-Kültür-Sanat Pişmaniye Dergisi bugüne dek hep basılı yayın olarak sizlerle buluştu ise de 2020 hepimizin ezberlerini bozan bir yıl oldu. Ocak ayından itibaren Dünyayı saran Covid-19 Pandemisi Mart başında Türkiye'yi de kuşattı ve aylarca hepimiz “EVDE KAL”dık. Bilmediğimiz ve tüm yaşam alışkanlıklarımızı değiştiren bir süreç yaşadık halen yaşıyoruz...” diyerek, dergiyi çıkarmaktaki zorluklara değindi.

KYÖD pandemi süresince etkinliklerine ara verdi. Sosyal tesis faaliyetlerimizi yasa gereği ile beraber durdurduk. Dernek faaliyetlerimiz yönetimsel ve sekreteryal işler yapılmak üzere, koşullar izin verdiği ölçüde devam ediyor… Önceliğimiz toplum sağlığı olunca hepimiz yeni düzene ve yeni normale uyduk. 2020 biterken bu yıl ki deneyimlerimizi bir sonraki yıla aktaracağız ve yeni dergimizi yine sizlerin ilgi ve bilgisine sunacağız.” diyerek açıklamalarını tamamladı.  

KYÖD Düşünce-Kültür-Sanat Pişmaniye Dergisi ; https://kyod.org/admin-panel/dashboard/upload/pdf/KYOD Dergi web.pdf   üzerinden okunabilir.