KYÖD CUMHURİYET BALOSU MUHTEŞEMDİ
KYÖD CUMHURİYET BALOSU MUHTEŞEMDİ

KYÖD CUMHURİYET BALOSU MUHTEŞEMDİ

KYÖD 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ncı yıldönümünü muhteşem bir geceyle coşkulu şekilde kutladı. KYÖD Başkanı Didem Turan ve yönetimi kusursuz bir ev sahipliğine imza attı. 

KATILIM  YOĞUN OLDU

KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen Cumhuriyet Balosu’na KYÖD Başkanı Av. Didem Turan’ın yanı sıra; CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ve eşi, CHP İl Yöneticileri, Eğitim İş 1 Nolu Şube Başkanı Emine Çalık, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şube Başkanı Meral Sönmez, Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazım Bayrı, dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

ŞARKILAR, ATATÜRK’ÜN EN SEVDİKLERİ ARASINDAN SEÇİLDİ

Katılımcıların hem eğlenme hem de hoş sohbet etme fırsatı bulduğu gecede sanatçı Pelin Bindal Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan repertuarıyla geceye renk kattı. KYÖD Yönetim Kurulu Üyeleri Hülya Yolcubal ve Hakan Yılmaz Atatürk’ün söylemiş olduğu sözleri okudular.

DİDEM TURAN;  “CUMHURİYET BAĞIMSIZLIKTIR, ÖZGÜRLÜKTÜR, LAİKLİK VE ÇAĞDAŞLIKTIR

KYÖD Başkanı Didem Turan, “Bundan tam 96 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk bizlere, yıllar süren ve on binlerce şehit verdiğimiz Kurtuluş Savaşının ardından ve 30 Ekim 1918 de imzalanan Mondros Mütarekesinin beşinci yılı dolmadan 29 Ekim 1923 de bu ülkenin artık CUMHURİYET REJİMİ ile yönetileceğinin müjdesini verdi. Bağımsızlığın ve çağdaşlaşmanın sembolü olan Cumhuriyet Türk ulusunun en büyük gururudur. Cumhuriyet bağımsızlıktır, özgürlüktür, laiklik ve çağdaşlıktır. Cumhuriyet’in 96’ncı yılını kutluyor ve KYÖD üyeleri olarak Cumhuriyet’in varlığı için siper olmaya ant içiyoruz” dedi.

DİDEM TURAN;   “ATATÜRK ve SİLAH ARKADAŞLARINA MİNNETTARIZ”

“Başta ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve bu kutlu mücadelede onunla birlikte silah ve dava arkadaşlığı yapmış büyüklerimizi bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinde 1915 de Çanakkale’de  şehit olan  Seyit Onbaşıdan bugün  toprağa  verdiğimiz Tahsin Sarıtosun Onbaşıya ve  Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugünlere ulaşmasında kanlarını akıtan şehitlerimizi saygı şükran ve minnetle anıyoruz. Siz değerli konuklarımıza bugünü bizlerle paylaştığınız için teşekkür ediyor; her birinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.