KYÖD’de 72’NCİ ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI
KYÖD’de 72’NCİ ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI

KYÖD’de 72’NCİ ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI

KYÖD BAŞKANI AV. DİDEM TURAN'ın 2019-2020 ÇALIŞMA DÖNEMİ AÇILIŞ KONUŞMASI  

Kocaeli ilinin gözde derneklerinden KYÖD 72. Dönem yeni çalışma dönemini açtı. Her yıl Ekim ayı başında olduğu gibi KYÖD, bu yılda yeni dönem çalışma dönemini başlattı. Yetmiş yılını geride bırakan dernek, güçlü yapılanması ile 72. Çalışma Dönemini coşkuyla başlattı. Hedef ve işbirlikleri açıklandı. KYÖD üye ve dostlarından geniş bir kesim açılışa katıldılar.

Açılış törenine İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, KYÖD Başkanı Didem Turan, İzmit Belediye Başkanvekili Hakan Tanta, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Makine Mühendisleri Odası Şube Başkanı Murat Kürekci ve çok sayıda KYÖD üyesi katıldı.

Açılış töreninde konuşan KYÖD Başkanı Didem Turan, “Bugün biz KYOD’lüler için bir gelenek. Her sezon yaz aylarının bitiminde göçmen kuşların yuvalarına dönüşü gibi KYOD’lüler de adeta ikinci yuvalarına dönerler. Dostluklar yeniden pekiştirilir. Özlemler giderilir. Kente dair sohbetler edilir ve ardından hummalı bir çalışma sezonu başlar. Çünkü her KYOD üyesinin gönlünde ve aklında daha yaşanabilir bir kent ve Vatan aşkı vardır.” dedi.

“BİLİM VE AKIL BİZİM ANA ROTAMIZDIR.

Birçok farklı meslekten donanımlı yetkin üyeleriyle KYÖD bu kentte her zaman kentin karar verici dinamiklerinden biri olmuştur. Bizi bir araya getiren bu ülkeye ve kentimize ve insanımıza duyduğumuz sevgi ve sorumluluk duygumuzdur.  72 yıl önce Talebe Cemiyeti olarak ilk kurulduğumuzda kentin geleceğine ışık tutacak gençlere nasıl kol kanat gerdiysek bu gün de aynı ruh ve heyecanla çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

KOCAELİ AKADEMİK ODALAR BİRLİĞİ İLE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Kısaca geçtiğimiz yıl neler yaptık ve bu dönem neler yapacağız bunlardan bahsetmek gerekirse önceki dönem başlattığımız KYÖD’ün de içinde yer aldığı Kocaeli Akademik Odalar Birliği adıyla yürüttüğümüz kent sorunlarına Bilimsel Çözüm önerileri sunma çalışmalarımız sürüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesince kentimize yapılması planlanan Katı Atık Yakma ve Bertaraf tesisi konusunda akademik odalar olarak bir rapor hazırlayıp hem Belediyeye hem de kamuoyunun bilgisine sunmuş idik. Gelişen süreçte bu tesis ile ilgili Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin de KAOB ile ortaklaşa komisyon oluşturma kararı neticesinde katı atık bertarafı yönetimi ve tesis yer seçimi komisyonu olarak iki ayrı komisyon çalışmalarını sürdürüyor. Komisyon çalışmaları neticelendiğinde kamuoyunu bilgilendireceğiz.

150

“HOŞGÖRÜ YOLU” İZMİT’İN GELECEĞİ İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIMDIR

KYÖD olarak bu kentin sorunlarının çözümlerinin bir parçası olmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz dönem başladığımız ve bu yıl da devam ettiğimiz bir diğer çalışmamız da bu kentin doğası tarihi ve kültür değerlerinin gelecek nesillere korunarak aktarılması hedefiyle başlattığımız: TARİHİ YÜRÜYÜŞ ROTALARININ ORTAYA ÇIKARILMASI çalışmamızdır. Geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaştığımız üzere Kültür Rotaları Derneği ile ortaklaşa yürüttüğümüz AB projesi çerçevesinde ilimizden geçen rotanın İzmit İznik arasında kalan kısmının Hoşgörü yolu adıyla bu proje kapsamında tanıtımı yapılmış ve Uluslararası Kültür Rotası olarak Avrupa Konseyine başvurusu da yapılmıştır. Rotanın korunması ve tanıtımı konusunda katkı ve destekleri için İzmit Belediyemize ve Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. “

#KYÖD #kyod #kyöd #kyödsosyaltesisleri #kyöd  #etkinlikiziizmit #etkinlikizi #izmittecaz #KYÖDcazakşamları #izmitkültürsanat #kyödkültürsanat #kyöd #kyödlokali #kyödsosyaltesisi #kyöd #kyod #kyödetkinlik #2019ekim #kyödsosyaltesisleri #kyödkültürsanat #kyödrestoran #cumhuriyetbalosu  #hoşgörüyolu #avrasyayolundayürüyüş #roadshow #viaeurasia_avrasyayolu #tolerance_way