KYÖD’de YENİ DÖNEM BAŞLADI
KYÖD’de YENİ DÖNEM BAŞLADI

KYÖD’de YENİ DÖNEM BAŞLADI

https://kyod.org/kyod-baskani-didem-turan-ile-roportaj/92 

Kocaeli’nin önemli sivil toplum örgütlerinden biri olan KYÖD'ün Dönem Başkanı Didem Turan;  “Sosyal Tesislerimizi pandemi kısıtlamaları döneminde kapatmıştık. Dernek  faal değildi.  15 Haziran’dan itibaren dernek faaliyetlerimize yeniden başladık. Sekreterimiz görevine döndü. İlk toplantımızı yaptık. Sosyal mesafeye dikkat etmek birinci ilkemiz. Yeniden süreci değerlendiriyoruz” dedi.

“Ağustos ayında genel kurulumuzu yapmayı hedefliyoruz  ama tam planlamış değiliz.”

Kanunun öngördüğü şekilde genel kurulumuzu yapacağız. Üyelik aidatlarıyla ilgili bir değerlendirme yapacağız. Üyelerimize önümüzde hafta yeniden ulaşmayı hedefliyoruz. Aidat yükümlülüğü devam ediyor” şeklinde konuştu.

“KYÖD’ün ciddi mali sıkıntıları var. Üye Aidatlarını toplamak zorundayız “

Aidat ödemeyen üyelere icra kararının kritik ve zor bir karar olduğunu kabul eden Didem Turan, “Kimse üyeleriyle icra yoluyla karşılaşmak istemez. Dernekler Yasası’nın yükümlülükleri var. Aidatların ödenmesi gerekiyor. Duyarlı üyelerimizin bir kısmı yükümlülüklerini yerine getirdi. KYÖD’ün ciddi mali sıkıntıları var. O sıkıntıları çözmek için de üyenin duyarlılığına ihtiyaç var. Üyeden ekstra para istemiyoruz, faiz istemiyoruz. Aidatlarını ödemelerini istiyoruz. Önceki zamanlarda tolere edilmiş, ama artık tolere edilecek noktada değil” diyerek sözlerini sonlandırdı.