KYÖD DERNEK FAALİYETTE, SOSYAL TESİS GEÇİCİ FAAL OLMAYACAKTIR
KYÖD DERNEK FAALİYETTE, SOSYAL TESİS GEÇİCİ FAAL OLMAYACAKTIR

KYÖD DERNEK FAALİYETTE, SOSYAL TESİS GEÇİCİ FAAL OLMAYACAKTIR.

Mart 2020 ayından beri devam eden pandemi süreci nedeniyle kapanan KYÖD Sosyal Tesisleri geçici olarak faal olmayacaktır.

“İZİNLERİMİZİ ALMALIYIZ”

KYÖD Başkanı Didem Turan yaptığı açıklamada; “Şu anda sadece dernek olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Ne yazık ki sosyal tesislerimizde duvarların çatlaması gibi bazı sıkıntılarımız var. Belediye ve MÜSİAD ile konuşup en kısa zamanda sosyal tesislerimizin tadilat çalışmalarına başlayacağız. Çünkü bildiğiniz gibi mülkiyet hakkı belediyenin ve MÜSİAD ile komşuyuz. Onların izinlerini almadan böyle bir çalışma yapmamız mümkün değil. İzinlerimizi alıp sosyal tesislerimizi en kısa sürede üyelerimizin hizmetine açmak istiyoruz. Tam olarak bir tarih söyleyemesem bile sonbahar sonu ya da kış gibi lokalimiz açarız. Dernek üyelerimizin endişelenmesine gerek yok.” ifadelerini kullandı.

ÇATIMIZDA VE YAN DUVARLARDA CİDDİ SORUNLAR VAR

Kentin en güzel noktalarından birinde bulunan KYÖD sosyal tesisleri, pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte kapatılmıştı. Başkan Didem Turan, “Sosyal tesisimiz geçici süre ile faal olmayacak, Çatımızda ve yan duvarlarda ciddi sorunlar var.", şeklinde bildirdi.

KYÖD SOSYAL TESİSİ TEKRAR AÇILACAK MI?

Turan şunları ilave etti: “Öncelikle mevcut sorunların giderilmesi gerekiyor. İleri vadede Sosyal Tesisle ilgili kararı Genel Kurul’un gerçekleşmesinden sonra, yeni yönetimin karar vermesi uygun olur. İşletmeciye mi verilecek, devam mı edilecek ya da kapatılacak mı o zaman öğreneceğiz” şeklinde konuştu.

SONBAHARDA GENEL KURUL YAPMA NİYETİNDEYİZ. 

Genel kurul ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan KYÖD Başkanı Didem Turan, “Genel kurulumuz büyük ihtimalle sonbaharda olacak. Dernekler İl Müdürlüğü ile  konuyu görüşeceğiz ve kongremizi yasal bir engel yoksa sonbaharda yapacağız. Tesisimizin tadilatı yetişmezse açık bir mekanda kongremizi gerçekleştireceğiz. Böyle giderse mevcut salonumuzda kongre yapamayacağız gibi duruyor” dedi.