KYÖD KONGRE'YE GİDİYOR
KYÖD KONGRE'YE GİDİYOR

KYÖD KONGRE'YE GİDİYOR

https://www.kocaeliparaf.com/kyod-kongreye-gidiyor.html

Kocaeli’nin en köklü derneklerinden biri olan KYÖD pandemi sebebiyle geciken kongresini Mayıs ayının son haftasında yapmaya hazırlanıyor.

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nin (KYÖD)15.olağan genel kurulu Mayıs ayının son haftasında KYÖD Sosyal Tesisleri’nde pandemi süreci normale dönerse yapılması planlanıyor. Toplam 524 üyesi bulunan KYÖD’nin iki yılda bir gerçekleşen kongresi pandemi sebebiyle geçen yıl yapılamamıştı. Bir yıl gecikmeli olarak önümüzdeki Mayıs ayında gerçekleşecek olan Kongre'de mevcut başkan Didem Turan yeniden aday olmayacak. KYÖD’nin yeni başkanın ise kim olacağı önümüzdeki günlerde çok daha şekillenmiş olacak.

EKİBİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaeli Paraf Haber sitemizi ziyaret eden Avukat Didem Duran 3 yıla yakın bir süredir sürdürdüğü KYÖD başkanlığını bırakacağını açıkladı. Başkan Turan KYÖD bu kentin en köklü en güçlü derneklerinden birisi. Böyle bir dernekte başkanlık yapmaktan onur duydum. Dernekcilik bir ekip işidir. Ve biz iyi bir ekiple bu zorlu ekonomik koşullarda faaliyetlerimizi sürdürmeye çalıştık. Destek olan katkı gösterenlere de ayrıca teşekkür ederim dedi.

KYÖD BİNASINI BÜYÜKŞEHİR ONARACAK

KYÖD Başkanı Didem Turan  haber sitemize yaptığı açıkalamada; Pandemi süresince KYÖD lokali kapalı kaldı. İkinci bir emre kadar da faaliyet gösteremeyeceğiz. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a ayrıca  bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu zorlu süreçten bizlerden kira almadı ve söz verdiği gibi inşallah bu yaz KYÖD binasının da içinde bulunduğu iş merkezini onaracak. İçinde bulunduğumuz bina çok eskidi. Tavanı olmak üzere birçok yerinde ciddi sıkıntı var. Bunlar çözüler ve pandemiyi de atlatabilirsek inşallah KYÖD olarak  faaliyetlerimize aktif olarak devam edeceğiz dedi.

RESTORANT KISMI PROFESYONEL YÖNETİLSİN  İSTİYORUZ 

Turan; Koşullar uygun olursa kongreyi yapmayı planlıyoruz ve yeni başkanı kendi ekip içerisinden belirleyeceğiz. KYÖD profülü geçmişi ve üyelerine bakıldığında güçlü bir dernek olduğunu görüyoruz. KYÖD mevcut binasında kalmaya devam edecek. Havaların ısınması ile tadilat başlayacak. Belediyeden birkaç kez bina için gelip keşif yaptılar. Binanın sorunlarını için rapor hazırladı.  Bundan sonraki süreçte mevcut yönetimin gönlünden geçen dernek faaliyetlerine ağırlık verilmesi. Sosyal tesisin kent kamuoyuna açık olması. Restorant kısmının aslında dernek işletmesinin dışında Profesyonel olarak hizmet vermesi. Bunu gerçekleştirebilirsek restorant olarak, gerçekleştiremezsek salon olarak faaliyet devam edecek dedi.