KYÖD YARDIM GÖNÜLLÜLERİ BALÖREN KÖYÜ'ndeydi
KYÖD YARDIM GÖNÜLLÜLERİ BALÖREN KÖYÜ'ndeydi

KYÖD YARDIM GÖNÜLLÜLERİ BALÖREN KÖYÜ'ndeydi

KYÖD YARDIM GÖNÜLLÜLERİ  İzmit’e bağlı Balören köyünde misafirdiler.

Köyün ihtiyaçlarına yönelik belirledikleri ihtiyaçları giderdiler.  Toplantılarını yaparak,  Çocuklarla ve velilerle birlikte çok güzel bir gün geçirdiler.

KYÖD Yardım Gönüllüleri kurucu üyeleri  Nalan Kayalı, Nilüfer Uluocak, Meltem Yılmaz, Nilgün Zeytinci, Hülya Soykal, Şengül Çokuysal, Meral Tanta, Nesrin Sonugelen ile Gül Sunay Afşar Işık’tan oluşuyor.

KYÖD Yardım Gönüllüleri olarak 2010 yılında, Hakan Tanta’nın başkanlığı döneminde faaliyete başladılar.. Üniversite öğrencilerine burs vermek, ihtiyacı olan okullara yardım etmek için yola çıktılar. Geçen senelerde 12 öğrenciye kadar burs verdiler. Amaçları başka bir şehre üniversite okumaya gitmiş Kocaelili öğrencilere ya da başka bir şehirden Kocaeli Üniversitesi’ne gelen öğrencilere eğitim hayatlarında destek olmak. Aynı zamanda birer anne olan hanımlar,  Kocaeli’de çocukların ailesi olmaya çalışıyorlar. Bir şeye ihtiyaçları olan çocuklar onları arıyorlar ve hepsine yardımcı olmaya çalışıyorlar.  Burs verdikleri öğrencilere ev ve iş bulmalarında yardımcı oluyorlar. Yüksek lisans yapmak isteyenlere de aynı şekilde yardımcı oluyorlar. Kısacası, çocuklara eğitim hayatlarında yalnız olmadıklarını onlara her daim hissettiriyorlar. Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelere de gıda, giyecek gibi yardımlar yapıyorlar.