KYÖD YÖNETİMİ : “ÜYELERİMİZ SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMELİ”
KYÖD YÖNETİMİ : “ÜYELERİMİZ SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMELİ”

KYÖD YÖNETİMİ : “ÜYELERİMİZ SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMELİ”

KYÖD Başkanı Didem Turan, KYÖD Kocaeli’ye mal olmuş bir kurum ve yaptığı çalışmalarla anılmalı. Üyelerimiz sorumluluklarını yerine getirmeli ve bu konuda bize yardımcı olmalılar. Bunlara ihtiyacımız var. Biz görevimizi yapmak zorundayız. Üyelerimizden rica ediyoruz. Lütfen KYÖD üyesiyseniz gerekli hassasiyet gösterin. 2014’ten itibaren aidat ödememiş üyeler mevcut. O günden beri aidatını ödememekte ısrar eden üyelerden rica ediyoruz. Ben derneğin başkanı olarak bu borçları toplamak zorundayım. Hesabı sorulduğunda cevap verebilmem için yapmam gereken işlemi yaptım. Üyelerimizden Sorumluluklarını ivedilikle yerine getirmelerini bekliyorum. Kendilerinden de bize yardımcı olmalarını istiyorum” ifadelerini kullandı.

“KYÖD KOCAELİ'ye MAL OLMUŞ BİR DERNEK”

Son olarak Turan, “Kamuoyunda yaptığımız çalışmaları artırıp geleceğe taşımaya ihtiyacımız var. Üyelerimizden hem mali hem de etkinlik anlamında destek istiyoruz. KYÖD, 73 yıldır ayakta kalma mücadelesi vermiş olan bir kurum. KYÖD, Kocaeli’ye mal olmuş bir dernek, onu ayakta tutmak üyelerin borcudur. 2020 yılı itibariyle yılık aidatımız 350 TL. Benim kastım meseleyi aidata indirgemek değil. Bu rakamlar kent gündemini işgal edecek rakamlar olmamalı. KYÖD geçmişte nasıl kentin geleceğe taşınması noktasında önderlik etmişse bugün de onlara ihtiyacı var. Bu sorunları konuşmak yerine yine etkinlik üretmeliyiz. Haziran ayında da Büyükşehir Belediyesi ile bir konserimiz olacak. KYÖD çalışıyor. 11 Mart’ta  ile ilgili bir çalışma yapacağız. Yine 8 Mart’ta ortak etkinlik takvimimiz olacak. Dönemin sonuna kadar bu yönetim kent ve kentli için doğru olanı yapmaya devam edecek. Üyelerimizden katkı, destek, moral ve çalışma istiyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

DİDEM TURAN İDDİALARA AÇIKLIK GETİRDİ

KYÖD Başkanı  ve yönetim kurulu üyeleri basın açıklaması düzenleyerek yerel medyada yer alan ‘KYÖD üyelerini icraya verdi’ şeklindeki iddialara açıklık getirdi. KYÖD Sosyal Tesisleri’nde yapılan basın açıklamasına, KYÖD Başkanı Didem Oral Turan, Başkan Yardımcısı Vural Atılgan, Yönetim Kurulu Üyeleri Erdem Çakır, Hülya Yolcubal, Görkem Kızıltaş ile Semahat Gün katıldı. 

Toplantıda basında yer alan ‘KYÖD üyelerini icraya verdi’ haberlerine dair açıklama yapan Başkan Turan, “Şu an 45 üyemiz icraya verildi. Hiçbir dernek üyesiyle icra dairesinde karşılaşmak istemez, biz de istemiyoruz. Ama maalesef bazı görevleri yapmak zorunda olduğumuz için zamanında aidat yükümlülüğünü yerine getirmeyen ve ödemeyeceğini belirten üyeleri de göz ardı edemezdik. Bu yönetim kent ve kentli için doğru olanı yapmaya devam edecek. Üyelerimizden katkı, destek, moral bekliyoruz.

“BAĞLI OLDUĞUMUZ MEVZUAT YÜKÜMLÜLÜKLERİ VAR”

Son dönemlerde gündemde sıklıkla yer alan derneğin üyelerini icraya verdiği yönündeki haberleri yanıtlayan KYÖD Başkanı Didem Oral Turan, “Bu açıklamadan kentin gündemini meşgul etmemek için vazgeçmiştik ancak çıkan son günlerde basında çıkan haberlerde yanıltıcı bilgilerin yer alması üzerine bu bilgilendirmeyi yapmayı uygun gördük. Bilindiği üzere KYÖD dernekler yasası ve tüzük çerçevesinde hareket ediyor. Bizler genel kurulun bize yüklediği görevleri süremiz içinde yerine getirme yükümlülüğü içindeyiz. Bağlı olduğumuz mevzuat yükümlülükleri var. 6 Haziran 2018’de göreve geldik. 25 Mart tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul ile bazı kararlar alındı” dedi.

GENEL KURUL KARARI İLE AİDATLAR ARTIRILDI

Devamında Turan, “Alınan karar ile KYÖD’ün içinde bulunduğu birtakım mali ve diğer sorunlar üyelerle görüşüldü. Bu sorunları çözme yöntemleri de ele alındı. Genel kurulda alınan karar ile KYÖD’ün içinde olduğu mali sorunları kapsamında dernek üyelerinin aidatlarının 120 TL ’den 880TL ’ye bir seferliğine çıkarılmasına karar verildi. Yine genel kurulun huzurunda alınan bu karar 6 Haziran’da tekrar tartışılarak benimsendi. Seçilen yönetim kurulumuza mevcut durumun düzeltilmesi

KYÖD BELLİ BİR YERE KADAR DAYANDI AMA ŞU AN DAYANMA NOKTASI YOK

Turan, “18 Eylül’de her üye için farklı şekilde mesaj atıldı. 2018 ve 2019 için 11 tane mesaj gönderildi. Bütün üyelerimiz 4 yıllık üniversite mezunu olup kariyerlerinde eğitim sahibi insanlar. Buna rağmen KYÖD beni hiç bilgilendirmeden icraya verdi diyorsa ben burada bir art niyet  seziyorum. KYÖD üyelerini icraya veriyor diye bir algı var. Yönetim kurulu genel kurulun kendisine verdiği görevi yapmak zorunda. KYÖD belli bir yere kadar dayandı ama şu an dayanma noktası yok. Hiçbir dernek üyesiyle icra dairesinde karşılaşmak istemez, biz de istemiyoruz. Ama maalesef bazı görevleri yapmak zorunda olduğumuz için zamanında aidat yükümlülüğünü yerine getirmeyen ve ödemeyeceğini belirten üyeleri de göz ardı edemezdik” dedi.

“2014’TEN BERİ AIDATINI ÖDEMEYEN ÜYEMİZ  VAR”

“Şu an 45 üyemiz icraya verildi” diyen Turan, “Göreve geldiğimizde 783 aktif üyemiz vardı o dönem 880 TL aidata tepki olarak 184 kişi istifa etti. 19 üyemiz onursal üye oldu ve 11 üyemiz de vefat ettiği için borcu silindi. Şu an 556 aktif üyemiz var. İstifa edenlerle beraber 2020 dahil cari aidatını ödeyen 125 üyemiz var. 880 TL ’yi ödemeyenleri icraya veriyorlar diye yanlış bir algı var.  

#kyöd #kyod #kyödyönetim #kyödaidat #kyödüye #kyödgenelkurul