KYÖD Yönetiminden Üyelerine 2022 Yılı Mesajı :
KYÖD Yönetiminden Üyelerine 2022 Yılı Mesajı :

 

Değerli KYÖDlüler ve Dostlarımız,

2021 yılı kayıpları ve kazançlarıyla zor bir yıldı. Dostlarımızdan bazılarını, bazı aile büyüklerimizi  sonsuzluğa uğurladık. Ekonominin ve ülkenin içinde bulunduğu zor zamanlar geçirdik ve hala de bu süreç devam ediyor. Bu dönemde yan yana olmasak da, tüm üyelerimizle kalp kalbe olmanın mutluluğunu yaşadık. Tüm zorluklara rağmen Derneğimizin 2021 de daha iyi günlere evrilme umudunu yeniden hayata geçirdik. Sorunlarımızı dayanışma ile aşacağımızı gördük.

KBB ile yürüttüğümüz iletişimimizin ilk evresi uzun süreli sözleşme idi. Bunu başardık. İkinci evresi, KYÖD’ün yer aldığı binanın uzun yıllar sonucu yaşadığı yıpranma neticesi ihtiyacı olan onarımı konusu idi. Bu konuda da sabırla ve vazgeçmeden, Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüğümüz süreci takip ederek bu güne geldik.

Yılsonuna denk gelen haftada ev sahibimizin Ocak 2022’de ihale hazırlıklarını bitirip, Şubat ayında onarım ihalesine çıkacağı bilgisi tarafımıza iletildi. İyi bir bütçe ile hem teras katının, hem de lokalimizin bulunduğu katın tavanlarının yapımını da içeren bir onarım yapacakları bilgisini aldık.

Bu süreç ihalenin tamamlanması ve imalatı da kapsayacak şekilde, muhtemelen 2022 yılı Mayıs ve Haziran aylarını bulacaktır. Uzun vadede bizim adımıza çok faydalı olacak bu gelişme için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür ediyoruz. Bu arada 2021 Aralık ayı içerisinde KYÖD lokalini işletmeye talip olan kişilerle görüşmeler yaptık. Bu sürecin de sonuna geldik. Yakında oradaki nihai durumu da üyelerimizle paylaşacağız.

2022 yılı, KYÖD’ün  75’inci kuruluş yıldönümüdür. KYÖD yıkılmaz bir çınar olarak bu kentle buluşmaya devam edecek. Köklerinden dallarına ve yapraklarına kadar, tüm üyelerimizin bu çınarı yaşatmak için verdiği emeğe teşekkür ediyoruz.

Derneğimizin 1993den bugüne dijital ve sözlü tarihini kayıt altına alma konusundaki çalışma 5 kişilik akademik  bir ekiple sürüyor. Bunun yanı sıra, 75.yılında KYÖD burs fonunu güçlendirme çalışmalarımız devam ediyor. MULTİNET ile başlattığımız indirimli akaryakıt işbirliğini geliştirmeye devam ediyoruz. Ne kadar çok sayıda abone oluşturabilirsek, o oranda KYÖD’e desteği güçlendirmiş olacağız. Multinet üye sayımızı artırmak konusunda üyelerimizin göstereceği katkı da bizim için çok kıymetlidir.

Yeni yılda derneğimiz mali sorunlarından kurtulmuş olacak ve kent için yeniden etkin çalışmalar üreten bir konumda olacağız. Ve gelecek nesillere daha güçlü bir KYÖD bırakacak ve bu gururu sizlerle yaşayacağız.

Derneğimiz açıktır.

Zamanı uygun olan üyelerimizin derneğimizi ziyaret etmesini  ve etkinlik önerilerini paylaşmasını bekliyoruz. Yeni ve güzel haberlerde buluşmak üzere, KYÖD Yönetim Kurulu olarak tüm üyelerimizi kucaklıyor, Yeni yılın KYÖD AİLESİ ve tüm dostlarımız için sağlık barış huzur refah getirmesini diliyoruz.

KYÖD Yönetim Kurulu Adına,

KYÖD Başkanı Didem Turan