ODTÜ GV - KYÖD Ortaokulu Öğrencileri Liseye Merhaba Dedi
ODTÜ GV - KYÖD Ortaokulu Öğrencileri Liseye Merhaba Dedi

ODTÜ GV - KYÖD Ortaokulu Öğrencileri Liseye Merhaba Dedi

Diploma töreni, okul flamasının mezunlar tarafından alt devre öğrencilerine teslim edilmesi seremonileri gerçekleştirildi. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Keplerin atılmasının ardından mezuniyet programı öğrencilerin; Ardından coşkuyla mezuniyet andı okundu.

Öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte kutlama pastasını kesmesi ve dilek balonlarının uçurmasıyla devam etti.

Tüm bu serüven içerisinde öğrenciler; ODTÜ GV Özel Kocaeli Okulları felsefe ve değerlerinin, farklı bakış açılarına, başka düşüncelere saygı duymanın, kültürler arası öğrenmenin ve dünya vatandaşı olma yolunun kararlı birer bireyleri olarak ilerlemeye devam etmektedirler.

 

Okul öğrencileri aldıkları eğitimlerin, bilgilerin onları; bundan sonraki yaşamlarında da mutlu ve başarılı kılacağına inançlarının tam olduğunu belirterek öğretmenlerinin gururlu bakışlarıyla yeni yaşamlarına adım atmanın heyecanını yaşadılar.

Yaşam boyu öğrenme ve öğretme üzerine kurulan bir süreçte kendini bulma, kendin olma fikrinden hareketle KYÖD Ortaokulu öğrencileri; hayatlarında bilinçli seçimler yapabilmeleri için gerekli bilgi, beceri ve anlayışla donanımlı bireyler olarak aktif bir eğitim süreci geçirmenin doygunluğuna ulaşmışlardır.

#eğitim #Okul #kyöd #kyod