TOPLANAN İLK PARTİ ELEKTRONİK ATIK  EXİTCOM ŞİRKETİNE TESLİM EDİLDİ
TOPLANAN İLK PARTİ ELEKTRONİK ATIK  EXİTCOM ŞİRKETİNE TESLİM EDİLDİ

 

TOPLANAN İLK PARTİ ELEKTRONİK ATIK EXİTCOM ŞİRKETİNE TESLİM EDİLDİ

KYÖD Başkanı Didem TURAN  “EĞİTİME DÖNÜŞTÜR” Sloganı ile başlattıkları Elektronik Atık

Projesinin , Meslek örgütlerimizin desteğiyle daha da büyüdüğünü açıkladı.

İLK PARTİ ELEKTRONİK ATIK  EXİTCOM ŞİRKETİNE TESLİM EDİLDİ

Didem Turan konu ile ilgili ; Mart ayında KYÖD üyeleriyle başlattıkları çalışmaya üyelerin etkin katılım gösterdiğini ve EXİTCOM şirketine ilk teslimi gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Kampanyanın ikinci ayında Tabip Odası, Diş hekimleri Odası, Eczacılar Odası, Makine Mühendisleri Odası, Çevre Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası başta olmak üzere Akademik Odalar da bu çevre ve eğitim projesine paydaş olmayı kabul ettiler. KYÖD Yönetimi, bu beraberliğin çalışmanın başarısını daha da üst seviyelere çıkardığını düşünüyor.

Didem Turan amaçlarını; “Elektronik eşyaların çöpe gitmeden geri dönüşümle değerlendirileceği bilincini toplumda yaygınlaştırmak ve geri dönüşümden elde edilen geliri burs fonumuza aktararak Yüksek Öğrenim Öğrencilerine destek olmaktır.” Şeklinde açıklıyor.

KYÖD Yönetimi, Mayıs ayında bu projeyi pilot olarak seçtikleri Mahalle muhtarlıkları ve Site yönetimleri ile paylaşacak.  Yerel basınının çalışmalara gösterdiği ilgiden ve destekten memnun olduklarını ve KYÖD’ün teşekkür ettiğini belirtti.